سیل در ایران بر زندگی «دست‌کم ۱۲ میلیون شهروند» تاثیر گذاشته‌است

کمپ نیوز – رلیف‌وب می‌گوید سیل اخیر، بدترین فاجعه طبیعی‌ست که طی ۱۵ سال گذشته در ایران رخ می‌دهد.

۱۲ میلیون نفر تحت تاثیر «بدترین فاجعه» ۱۵ سال اخیر

بنا بر گزارشی که در وب‌سایت رلیف‌وب -پرتال اطلاع‌رسانی وابسته به سازمان ملل- به نقل از کمیسیون اروپایی منتشر شده، سیل، طغیان رودخانه‌ها و مشکلات ناشی از بارش‌های هفته‌های اخیر زندگی ۱۲ میلیون شهروند را تحت تاثیر قرار داده‌است.

کمیسیون اروپایی برای کمک‌های انسان‌دوستانه و حمایت‌های مدنی می‌گوید این واقعه، بدترین فاجعه طبیعی‌ست که طی ۱۵ سال گذشته در ایران رخ می‌دهد و به دو هزار شهر و شهرستان در ۳۱ استان سرایت کرده‌است.

پرتال اطلاع‌رسانی «دفتر هماهنگی امور انسان دوستانه سازمان ملل متحد» می‌گوید دو میلیون شهروند به کمک‌های انسان‌دوستانه نیاز دارند و بیش از نیم میلیون نفر مجبور به ترک محل سکونت خود شده‌اند.

بنا بر آن‌چه مقام‌های دولتی ایران اعلام کرده‌اند سیل هفته‌های گذشته بیش از یک میلیارد دلار خسارت به زمین‌های کشاورزی، زیرساخت‌ها و بناهای تاریخی وارد کرده‌است.

همزمان ایتالیا نیز به جمع کشورهایی پیوست، که کمک‌های انسان‌دوستانه به ایران فرستاده‌اند. به گفته وزارت خارجه این کشور، کمک‌ها شامل ۴۰ تن اقلام اساسی می‌شود.

به گفته رلیف‌وب کمیسیون اروپایی در حال حاضر ۱.۲ میلیون یورو در قالب کمک‌های مالی انسان‌دوستانه به ایران اختصاص داده‌است.

اتریش، جمهوری چکیا، فرانسه و اسلوواکی از دیگر کشورهای اروپایی هستند که پیشنهاد یاری‌رسانی به سیل‌زدگان ایران داده‌اند.

منبع: رادیوفردا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *