تجمع اعتراضی کارگران کارخانه قند فسا

کمپ نیوز – کارگران کارخانه قند فسا به علت پرداخت نکردن حقوق اسفندماه ۹۷ صبح امروز در مقابل این کارخانه تجمع اعتراضی کرده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، جمعی از کارگران کارخانه قند فسا به علت عدم پرداخت حقوق اسفندماه ۹۷ جلو این کارخانه تجمع کردند.

این افراد خواستار پرداخت حقوق اسفند و عیدی و پاداش خود هستند.

شیخ نیا مسئول روابط عمومی کارخانه قند فسا گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته فردا ۳۰ فروردین عیدی این کارگران پرداخت می شود و حقوق آن‌ها نیز تا ۱۵ اردیبهشت پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: در این کارخانه ۲۶۰ نفر کارگر مشغول به کار هستند که ماهیانه بیش از یک میلیارد و دویست میلیون تومان حقوق برای آن‌ها پرداخت میشود.

کارخانه قند فسا با ۶۴ سال قدمت یکی از مهم‌ترین کارخانه‌های جنوب کشور است که روزانه بیش از ۲۲۰ تن قند و شکر تولید می‌کند.

کارخانه قند فسا زیرمجموعه سازمان «اتکا» وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح است که در سال ۱۳۳۳ تاسیس و در سال ۱۳۳۵ به بهره‌برداری رسیده است. فعالیت کارخانه قند فسا از سال ۹۲ متوقف شد و ۱۵۰ کارگر بیکار شدند، اما این کارخانه در سال ۹۶ به بخش خصوصی واگذار شد و با سرمایه‌گذاری ۴۲ میلیارد تومانی فعالیت خود را مجددا از سر گرفت .

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *