آب ۳۵ روستا قطع است/ بیشترین خسارت به پل‌ها و راه‌های کرمانشاه وارد شده است

کمپ نیوز – مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با بیان اینکه آب ۳۵ روستا همچنان قطع است، گفت: بیشترین خسارت در حوزه زیرساخت به پل‌ها و راه‌های استان کرمانشاه وارد شده است.

جلیل بالایی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه سامانه بارشی شدیدی استان کرمانشاه را تحت تأثیر قرار داده بود، اظهار داشت: ۳۶ ساعت بعد از قطع بارش، با بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها در استان کرمانشاه مواجه بودیم که طغیان رودخانه‌ها در بعضی از نقاط ایجاد و منجر به مشکلاتی برای مردم آن مناطق شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با بیان اینکه ۳۳ روستا در معرض سیلاب قرار گرفتند، عنوان کرد: آب رودخانه‌ها در حالت کاهشی قرار گرفته و امیدواریم که به شرایط عادی برگردیم.

بالایی از قطع آب ۳۵ روستا در سطح استان کرمانشاه خبرداد و گفت: ۲۸ روستا اتصال آب آنها به شبکه آبرسانی به‌دلیل سیلاب و کدورت آب مشکل دارد که آبرسانی سیار در این روستاها به صورت مداوم انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه راه اصلی کرمانشاه به ایلام بازگشایی شد، بیان کرد: ۳۲ روستای استان به دلیل تخریب پلها و معابر با انسداد راه مواجه شدند که دستگاههای اجرایی در حال خدماترسانی و بازگشایی راه‌های ارتباطی هستند.

وی با بیان اینکه پنج روستای هرسین  به علاوه بخشی از شهرک کرناچی تا چند ساعت گذشته دچار آبگرفتگی بود، بیان کرد: ۱۲۰ مکان در سطح استان، ۳۸۰۰ چادر  و ۱۲۰۰۰ تخته پتو برای خدمت رسانی به مردم سیل‌زده اختصاص داده شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه تصریح کرد: بیش از ۱۹ هزار و ۲۰۰ خانوار اخطاریه تخلیه برای آنها صادر شده بود که  ۶ هزار و ۶۸۹ خانوار با مراجعه به هلال احمر از اردوگاهها، مدارس، سالنهای در نظر گرفته اسکان اضطراری بهرهمند شدند.

وی به عادی شدن شرایط اشاره کرد و گفت: راهداری نسبت به انسداد راهها، آب و فاضلاب به قطع آب روستایی  و هلال احمر به قرار دادن اسکان اضطراری و خدمات اولیه مردم آسیب زده سیل باید اقدام کنند.

بالایی با بیان اینکه  بنیاد مسکن ارزیابی و خسارت واحدهای مسکونی آسیب دیده را در دستور کار دارد،  عنوان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی، حداکثر تا روز یکشنبه باید میزان خسارت را کارشناسی و دقیق، براساس فرمهایی که به آنها داده شده تنظیم و به ستاد بحران استان تحویل دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه تصریح کرد: بعضی سازمانها همچون بنیاد مستضعفان و وزارت کار تصمیماتی را در حمایت از سیلزدگان گرفتند که طی مکاتبات رسمی از همه دستگاه‌های اجرایی خواسته شده که بستههای حمایتی وزارتخانهها و سازمانهای خود را برای مردم سیل‌زده کرمانشاه ارسال کنند.

وی به میزان خسارت از سیل در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: ارزیابی اولیه کارشناسان مربوطه نشان میدهد که بیشترین خسارت در حوزه زیرساخت به پل‌ها و راههای استان کرمانشاه بوده و دومین خسارت در حوزه خدمات شهری و زیرساختهای شهری بوده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه افزود: در بخش تولیدی  به بخش کشاورزی و زیربخشهای آن همچون زراعت،  باغبانی و شیلات خسارتهای زیادی وارد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *