مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

کمپ‌نیوز – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۲ کارگر مقنی در مشهد مصدوم شدند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، دو مقنی جوان که در عمق سه متری چاه ارت یک پروژه ساختمانی در حال احداث در منطقه الهیه گرفتار و مصدوم شده بودند، با تلاش تیم نجاتگران آتش نشانی به زندگی برگشتند.

مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی مشهد گفت: “در یک پروژه ساختمانی درحال احداث یک کارگر جوان برای حفاری چاه ارت مشغول کار بود که ناگهان در عمق سه متری، قسمتی از دیواره‌های چاه ریزش کرده و این کارگر به طور کامل زیر خروارها خاک گرفتار شده بود”.

مجید شادی افزود: “کارگر دیگری که در بیرون چاه نیز مشغول به کار بود، به قصد کمک وارد چاه می‌شود که او نیز با ریزش مجدد خاک تا قسمت سر در زیر خاک مدفون می‌شود”.

وی ادامه داد: “در پی اطلاع‌رسانی کارگران با سامانه ۱۲۵، ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی مشهد تیم امداد و نجات چندین ایستگاه مجاور محل را اعزام کرد که آتش نشانان با توجه به سست بودن دیواره چاه، با استفاده از تجهیزات مخصوص از ریزش این قسمت‌ها جلوگیری کردند”.

مدیر منطقه یک عملیات آتش نشانی مشهد ادامه داد: “آتش‌نشانان بی‌درنگ عملیات خاک برداری از روی بدن هر دو کارگر را آغاز کردند و پس از پنج ساعت تلاش موفق شدند آنها را از زیر خروارها خاک بیرون بکشند”.

شادی تصریح کرد: “نجات‌گران آتش‌نشانی دو کارگر مصدوم را برای انجام معاینات پزشکی و انتقال به مراکز درمانی، تحویل عوامل اورژانس دادند که خوشبختانه حال عمومی هر دو مساعد گزارش شد.

ارت (earth) در لغت به معنی زمین است. برای جلوگیری از برق‌ گرفتگی لازم است هر نوع جریان الکتریکی به زمین منتقل شود که این عمل توسط سیستم ارت و چاه ارت انجام می‌ پذیرد. سیستم ارت، در زمان اتصالی در مدار یا نشت جریان، از انسان و دستگاه‌ها محافظت می‌ کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *