عیدی مددجویان بهزیستی:‌۵۳ تا ۱۰۰ هزار تومان

کمپ نیوز – رئیس سازمان بهزیستی کشور میزان عیدی مددجویان بهزیستی در سال ۹۸ را اعلام کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه مشترک فی مابین سازمان بهزیستی کشور و سازمان بسیج سازندگی با موضوع مشارکت در تأمین مسکن ۵ هزار خانواده تحت پوشش و مناسب سازی محیط زندگی و مبلمان شهری که امروز (شنبه ۱۸ اسفند ماه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت یکی از موارد مندرج در حوزه اشتغال، اشتغال ۳ درصدی افراد دارای معلولیت در ساختار وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی است.

وی با بیان اینکه در این زمینه برخی از نهاد‌ها به این قانون عمل کرده‌اند، افزود: ما در تلاش هستیم وضعیت موجود را شفاف کنیم و همچنین دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی به این امر مبادرت ورزند.

قبادی دانا گفت: ما باید به فکر اشتغال این افراد در بخش خصوصی، تعاونی‌ها و کارآفرینی‌های جدید باشیم.

وی با بیان اینکه به دستور وزیر رفاه و با حضور معاونت کار وزارت رفاه، شورای اشتغال و کارگروه اشتغال شکل گرفته است، گفت: امید است با همکاری بانک‌ها و صندوق‌های تحت پوشش وزارت رفاه بتوانیم به مدل مناسبی برای ایجاد اشتغال جهت توانمندسازی افراد دارای معلولیت دست یابیم.

قبادی دانا ادامه داد: امید است تا پایان سال مبلغ عیدی مددجویان تأمین اعتبار شود و همچنین قول‌های مساعدی را از مسئولان امر در این زمینه دریافت کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه مبلغ عیدی به میزان یک‌ماه مستمری مددجویان است، گفت: مبلغ عیدی بین ۵۳ تا ۱۰۰ هزار تومان متغیر است.

قبادی دانا با بیان اینکه قول مساعدی را جهت پرداخت بسته حمایتی گرفته ایم، ادامه داد: مسئول کلی این امر ما نیستیم، چرا باید تأمین اعتبار از سوی برنامه و بودجه انجام شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: ما از سوی مددجویان بهزیستی نماینده هستیم و پیگیری لازم را انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه یارانه مراکز برای اولین بار به صورت متمرکز و الکترونیکی پرداخت شد، افزود: این مبلغ به بیش از ۸۰۰ مرکز شبانه روزی در سطح کشور پرداخت شد.

قبادی دانا گفت: برای بیش از ۴۴ هزار نفر از افراد دارای معلولیت جسمی حرکتی، ذهنی، بیماران مزمن روانی مبلغ یارانه ۲۷ درصد افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تا پایان اسفند ماه یارانه مراکز پرداخت خواهد شد، افزود: امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات این افراد را حل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *