سخنی با مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین !

در حالیکه مستندات نشان می دهد فرهنگیان استان قزوین به صورت گسترده از فراخوان شورای هماهنگی تشکل های صنفی ایران در دعوت به تحصن استقبال کردند؛ این تحصن از سوی خیرالله رحمانی، مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین انکار شد. همچنین وزیر و معاون وزیر نیز در اقدامی حیرت آور تحصن گسترده فرهنگیان سراسر کشور را اقدامی غیر تربیتی عنوان کردند و عکس های تحصن را شیطنت آمیز خواندند.

رحمانی طی مصاحبه ای با خبرگزاری ایسنا هر گونه تحصن در این استان را انکار کرد و گفت: “فرهنگیان قزوینی هیچ گونه تحصنی نداشتند.”

این سخنان در حالی زده شد که آمارها و تصاویر ارسالی موجود، نشان  از شرکت گسترده بیش از ۷۰ مدرسه استان قزوین در این تحصن دارد. لازم به ذکر است تعداد زیادی از مدارس استان به علت تهدید مدیران از سوی دایره حراست از ارسال عکس خودداری کردند.

همچنین تصاویر روز سوم تحصن به علت وجود مشکلاتی ثبت نشد و آمار دقیق روز سوم مشخص نیست. با این وجود انکار تحصن انجام شده از سوی مدیر کل استان شگفت انگیز است!

کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین ضمن اعتراض به سخنان خیرالله رحمانی خواستار حمایت وزیر، معاونین و مدیران کل استان ها از معلمان شد و تاکید می کند نادیده گرفتن اعتراضات صنفی در کارنامه مدیران ثبت خواهد شد.

همچنین کانون صنفی فرهنگیان استان تاکید می کند مدیران کل ادارات، نواحی و مناطق آموزش و پرورش نباید خود را جدای از معلمان بدانند و باید با تمام توان پیگیر مطالبات فرهنگیان باشند.

همچنین این کانون خواستار تغییر نگاه به مقوله آموزش و پرورش شد؛ زیرا تا نگاه کلی تغییر نکند امکان هرگونه تغییرات مثبت در این نهاد غیر ممکن است.

لازم به ذکر است مهمترین مطالبات معلمان در تحصن روزهای ۱۲ تا ۱۴ اسفند، اعتراض به وجود موانع فعالیت تشکل های صنفی، احکام زندان و برخوردهای امنیتی با فعالین صنفی، وضعیت معیشتی و تورم افسار گسیخته، بیمه ناکارآمد، تعیین تکلیف معلمان حق التدریس، عدم پرداخت مطالبات (نیروهای رسمی، خرید خدمات و حق التدریس)، تداوم پولی سازی آموزش و پرورش،ضعف سیستم آموزشی، بودجه نامتناسب و مشکلات سرانه مدارس بود.

۱۷ اسفند ۹۷

کانون صنفی فرهنگیان استان قزوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *