مرگ ملوان ماهیگیر بر اثر سوختگی ناشی از تیراندازی ماموران دریابانی

کمپ‌نیوز – در پی تیراندازی ماموران دریابانی بندر کرگان در استان هرمزگان به لنج ماهیگیری و آتش گرفتن لنج، یک ملوان ماهیگیر بلوچ به نام ولید ملاحی دچار سوختگی شد و جان خود را از دست داد. طی این اقدامات اخیرا یک شهروند دیگر نیز در همین رابطه کشته و تعدادی دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، صبح روز ۱۹ بهمن‌ماه ۹۷، ولید ملاحی ملوان لنج ماهیگیری که در جریان تیراندازی نیروهای دریابانی در کرگان دچار آتش سوزی و سوختگی ۹۰ درصد شده بود جان خود را از دست داد.

این ملوان بلوچ بر اثر آتش گرفتن لنج در پی حمله نیروهای دریابانی، دچار سوختگی شده و به بخش فوریت های پزشکی بندرعباس و نهایتا به یزد اعزام شده بود.

بر اساس این گزارش نیروهای دریابانی چهارم و دهم بهمن ماه سال جاری با تیراندازی به طرف چندین لنج در بندر کرگان، موجب کشته، زخمی و سوختگی تعدادی از ملوانان بلوچ شدند.

پیشتر یکی از شاهدان عینی گفته بود که ماموران هر ساله به بهانه مبارزه با قاچاق سوخت به بندر کرگان حمله کرده و تنها وسیله امرار معاش مردم را که قایق و لنج است را توقیف و خسارت‌های سنگینی بر مردم وارد می‌کنند.

طبق این گزارش اسحاق علی ملاحی نیز اخیرا بر اثر اصابت گلوله به گردن کشته و عبدالله ملاحی، اسماعیل ملاحی، اصغر (تبعه کشور بنگلادش)، عارف ملاحی، مراد ملاحی، غلام ملاحی و غفور ملاحی در اثر اصابت گلوله مجروح و یا دچار سوختگی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *