بیانیه ی کانون صنفی معلمان بوشهر در مورد بازداشت حسین رضایی دبیر کل کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر

بنام خدای آگاهی،آزادی و عدالت

باز هم  ظلمی دیگر بر منادیان عدالت و برابری

قصه ی بی پایان فعالین صنفی و برخوردهای امنیتی سر دراز داشته و دارد، تاریخ ، این داستان غمبار را به  ثبت خواهد رساند، برای عبرت آموزانی که اندک اند، آن هم  در هنگامه ای  پر عبرت.

آری داستان تلخ و آزار دهنده ی برخورد و بازداشت فعالین درستکار و دلسوز کانون های صنفی معلمان ایران ،دیر زمانی است که بر سبیل بی منطقی همچنان قربانی میگیرد .

این بار ، یار همراه و فداکار و باشرافت مان آقای حسین رضایی دبیر کل کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر، مشمول این ستم شد، و در حالی که با هماهنگی پیشین با  قاضی محترم مسئول پرونده ی ایشان در دادگستری، قرار بود  روز یکشنبه ۷ بهمن ماه ۱۳۹۷ برای تفهیم اتهام در دادگاه  حاضر شود،  ولی به ناگاه روز شنبه ۶ بهمن ماه حوالی ساعت ۱۴ درب منزل و جلوی چشم همسر و فرزندانش ،به شیوه ای کاملا نامناسب  دستگیر و بازداشت  شد، تا  احدی به خود جرات ندهد، حتی با گردهمایی های کاملا مسالمت آمیز  به وضعیت نابسامان آموزشی کشور و ستمی که سالهاست بر معلمان و دانش آموزان این سرزمین می رود نقد و اعتراض کند.

در حالی که تجربه های تاریخی به ما می آموزد که احضار، بازجویی، بازداشت، ضرب و شتم،  زندانی کردن و  کاربست دیگر فشارها بر فرهنگیان ستمدیده، نه فقط  ارمغان مثبتی برای طراحان و آمران آن  نداشته؛ بلکه همواره به زیان ملت و میهن و نظام آموزشی کشور  و  کارگردانان این ستم ها بوده است.

این برخوردها، به بحران انگیزه  در میان معلمان کشور دامن  زده و نظام آموزشی  ما را بیش از پیش آسیب پذیر خواهد کرد.

اینک کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر ضمن محکوم کردن این گونه رفتارهای خلاف انسانیت، دین و قانون  ، با فعالین صنفی آموزش و پرورش ،همچنین  بازداشت فرهنگی پیشکسوت و متعهد جناب آقای حسین رضایی دبیر کل این کانون و دبیر زبان انگلیسی دبیرستان های بوشهر، خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط ایشان و  پایان دادن به نگرانی خانواده بزرگ فرهنگیان ایران هستیم.

عدل باشد پاسبان کام ها

نی به شب چوبک زنان بر بام ها

۶بهمن ماه ۱۳۹۷ خورشیدی

کانون صنفی فرهنگیان استان بوشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *