قرار بازداشت عضو سندیکای شرکت نیشکر هفت تپه به وثیقه تبدیل شد

کمپ نیوز – وکیل مدافع علی نجاتی رئیس اسبق و عضو سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه از تبدیل قرار بازداشت موکلش به وثیقه ۵۰ میلیون تومانی در پرونده غیرامنیتی وی خبر داد.

فرزانه زیلابی عصر چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا، درباره آخرین وضعیت پرونده علی نجاتی اظهار داشت: اخیراً دادسرا در ارتباط با پرونده غیرامنیتی موکلم که به اتهام اخلال در نظم عمومی تشکیل شده، قرار بازداشت را به وثیقه ۵۰  میلیون تومانی تبدیل کرده است.

این وکیل دادگستری افزود: البته این قرار ابتدا ۴۰ میلیون تومان بود که به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.

زیلابی ادامه داد: طی درخواستی از دادسرا، تقاضای تقلیل وثیقه یا تبدیل آن به کفالت را کرده ایم که به طور شفاهی مورد موافقت قرار گرفته اما هنوز چیزی به صورت رسمی اعلام نشده است.

وکیل مدافع علی نجاتی با بیان اینکه وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی صادره در ارتباط با پرونده های امنیتی را تودیع کرده است، گفت: موکلم وضعیت جسمانی بسیار نامساعدی دارد و طبق تشخیص و تأیید پزشک زندان نیاز مبرم به مراجعه به پزشک معالج خود و درمان خارج از زندان دارد اما همچنان که اعلام کرده بود به هیچ عنوان با دستبند و پابند حاضر به حضور در مراکز درمانی، مراجع قضایی و انتظامی نیست.

علی نجاتی رئیس اسبق و عضو فعلی سندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، هشتم آذر امسال بازداشت و دو اتهام تبلیغ علیه نظام و اخلال در نظم عمومی از طریق هدایت جریان اعتصابات و تجمعات شرکت نیشکر هفت تپه به او تفهیم شد.

نجاتی هم اکنون به خاطر اجرای محکومیت حبس در ارتباط با پرونده قبلی با اتهام تبلیغ علیه نظام در زندان به سر می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *