حمید رحمتی تنها نیست

علی احمدی / معلم

حمید رحمتی را از صادق ترین کنشگران صنفی می دانم انسانی آرام و متین در عین حال جسور و شجاع. اما او حالا در نقطه بسیار خاصی ایستاده است چون حرکت خاصی را آغاز کرده است.

حمید رحمتی در اعتراض به بازداشت معلمان ابتدا روز شنبه ۱۰ آذر در محل اداره آموزش و پرورش شهرضا دست به اعتصاب غذای خشک زد و دو روز در اعتصاب خشک بود تا اینکه بخاطر نگرانی های زیاد و با حضور فعالان صنفی در محل اعتصاب، وی پذیرفت نوع اعتراضش را تغییر دهد و از روز ۱۲ آذر تاکنون وی در اداره متحصن است.

روز شنبه ۱۷ آذر یعنی در هشتمین روز تحصن قرار بود آقای رحمتی محل تحصن را به میدان شهر منتقل کند ولی بنا بر دلایلی خاص از جمله فرصت به مسئولان، تا دوشنبه این کار را به تعویق انداخته است وی در نامه ای که دیروز منتشر کرد اعلام نمود :

” خوب بنده امروز اعلام کرده بودم حرکت خود را به سطح شهر خواهم برد ومطمئن بودم وهستم که حتی نخواهند گذاشت حرکت بنده شروع شود.اما باقبول نظر تمامی افرادی که در تماس بودم از حرکت روز شنبه(امروز) منصرف ومهلت  ۳ روز دیگر  برای انجام کاری تازه که شاید قابل پیش بینی نباشد می دهم وامیدوارم دوستان قوه قضاییه برای انجام وظیفه خود سعی نمایند وعدالت را اندک اندک در جامعه برپا دارند.

پس ممکن است در صورت به جواب نرسیدن روز دوشنبه دست به عملی بزنم که جبران مافات دیگر غیر ممکن باشد.امید که برای برقراری عدالت ثانیه ها را نیز از دست ندهیم.”

آنهایی که حمید رحمتی را می شناسند می دانند اهل شوآف نیست و به دنبال دیده شدن و برخی رفتارهای ماجراجویانه نیست. پس ضروری است به هشدار وی توجه شود.

اگر اتفاقی برای وی رخ دهد در گام اول کسانی مسئولند که این تحصن را به وی تحمیل کرده اند کسانی که معلمان معترض را زندانی می کنند و با حرکت و اعتراض مسالمت آمیز بصورت قهری و امنیتی برخورد می کنند.

در گام بعدی تشکل های صنفی و فعالان نسبت به آقای رحمتی مسئول هستند او بار یک صنف را به تنهایی به دوش می کشد و صدای در گلو مانده همه ماست از این منظر است که فعالان در روزهای گذشته از وی حمایت کرده اند اما این حمایت کافی نیست و باید گسترده تر باشد اگر امروز کاری نکنیم ممکن است فردا دیر باشد.

منبع: کانال معلمان عدالتخواه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *