فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت یک کارگر در تهران

کمپ‌نیوز – سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از مصدومیت یک کارگر بر اثر آتش‌سوزی در یک کارگاه کفاشی در تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری میزان، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران از اطفاء حریق یک کارگاه کفش دوزی در ظهیرالاسلام و مصدومیت یک کارگر خبر داد.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهر تهران اظهار داشت: “ساعت ۱۵:۱۵ روز ۳۰ آبان ماه گزارش آتش سوزی در یک کارگاه کفاشی در ظهیرالاسلام به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی شعر تهران گزارش شد که بلافاصله دو ایستگاه با امکانات لازم به محل حادثه اعزام شدند”.

ملکی ادامه داد: “محل آتش سوزی یک منزل قدیمی سه طبقه بود که طبقه همکف به وسعت بیش از صد متر مسکونی بود و دوطبقه بالایی تبدیل به کارگاهی برای تولید کفش شده بود و در زمان حضور آتش نشانان طبقه میانی دچار آتش سوزی شده بود و بخش زیادی از این کارگاه شعله ور بود”.

سخنگوی آتش نشانی شهر تهران گفت: “نکته خطرناک اینجا بود که متاسفانه مانند خیلی از کارگاه‌های دیگر با عدم رعایت نکات ایمنی مواجه بودیم و در داخل راه پله‌ها اجناسی را چیده بودند که آتش به داخل راه پله سرایت کرده بود و در حال گسترش به طبقه سوم بود”.

جلال ملکی افزود: “اطلاعات اولیه حاکی از آن بود تعدادی در دو طبقه بالا محبوس و گرفتار هستند، خوشبختانه آتش نشانان هم زمان با اطفای حریق شش کارگر مرد که در وضعیت نا امینی قرار داشتند با احتیاط کامل بیرون آورند”.

وی با بیان اینکه یک نفر از کارگران از ناحیه پا دچار سوختگی شده بود اعلام کرد آتش خاموش و کارشناسان در حال بررسی علت حادثه هستند.

ملکی با بیان اینکه در کارگاه‌های کفاشی از آنجایی که از مواد قابل اشتغال زیادی از جمله چسب، بنزین و تینر، طاقه‌های چرم و… استفاده می‌کنند رعایت نکات امینی مهم است اضافه کرد: “در روزهای سرد در این گوشه مشاغل برای گرمایش محل کار از وسایل غیر ایمن مثل خوراک پزی استفاده می‌شود لذا به شهروندان توصیه می‌کنیم موارد امینی را مدنظر قرار بدهند و کارگرها بدانند که درهای خروجی باز است و داخل پله‌ها جنس چیده نشده است”.

وی در ادامه گفت: “اگر اجناس داخل راه پله شعله‌ور شود راه خروجی را می‌بندد و انتشار دود آتش باعث خفگی افراد گرفتار می‌شود. همچنین در این محل‌ها خاموش کننده نیز وجود داشته باشد و همه کارگران نحوه استفاده از این خاموش کننده‌ها را آموخته باشند”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *