شش  زندانی در زندان میناب ، بندرعباس و رجایی شهر اعدام شدند

کمپ نیوز –  صبح امروز، سه زندانی به اتهام “تجاوز به عنف” در زندان  میناب اعدام شدند. بنابر خبری دیگر، حکم یک زندانی که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی بندرعباس اجرا شد وبنابر خبر دیگری حداقل دو زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

به گزارش خبرگزاری آنا، صبح امروز ۱۷ مرداد ماه ۱۳۹۷، سه زندانی به اتهام “تجاوز به عنف” در زندان شهرستان میناب اعدام شدند.

این سه نفر متهم بودند در سال ۱۳۹۵ پس از ربایش یک زن در شهرستان میناب به او تجاوز کرده بودند.

همین‌طور به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، حکم یک زندانی که به اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی بندرعباس اجرا شد.

صبح روز سه‌شنبه ۱۶ مرداد ماه، یک زندانی در زندان مرکزی بندرعباس اعدام شد.

این زندانی که با اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود، از تیرماه سال ۱۳۹۳ بازداشت و در زندان بسر برده بود.

هویت این زندانی “امیرعلی کلیوند” ۴۶ ساله و اهل لرستان اعلام شده است.

وی روز دوشنبه ۱۵ مرداد ماه از زندان حاجی آباد جهت اعدام به زندان بندرعباس منتقل شده بود.

بنا به گزارشی دیگر از همین منبع، امروز چهارشنبه  ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ دست‌کم دو زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

این دو زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند صبح روز یکشنبه ۱۴ مرداد ماه در یک گروه شش نفری به سلول انفرادی منتقل شدند. چهار زندانی دیگر با اخذ مهلت و یا رضایت از شکات پرونده به سلول‌های خود بازگشتند.

هویت یکی از زندانیانی که طی روز جاری حکم وی به اجرا درآمد “محمد عبدی” از بند ۱۰ اعلام شده است . وی از ۱۲ سال پیش به اتهام قتل عمد بازداشت و در زندان بسر برده بود.

دیگر زندانی که صبح روز جاری در این زندان اعدام شد، تبعه کشور افغانستان بوده است و به اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود. هویت وی که از بند اتباع بیگانه‌ی زندان قزلحصار جهت اعدام به زندان رجایی شهر منتقل شده بود تا لحظه تنظیم این خبر مشخص نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *