مصدومیت ۳ کارگر به دلیل فقدان ایمنی محیط کار

کمپ‌نیوز – روز پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، حداقل ۳ کارگری به دلیل فقدان ایمنی در محل کار در شهرهای مشهد و قزوین مصدوم شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد گفت که بر اثر انفجار یک شیء نامعلوم در مشهد و انتشار گاز آن ۲۰ شهروند و ۲ آتش نشان دچار مصدومیت شدند.

آتشپاد دوم مهدی رضایی بعدازظهر پنج شنبه ۱۱ مرداد ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ظهر امروز (پنج شنبه) حادثه انفجار در منطقه چمن مشهد به آتش نشانی اعلام و به سرعت تیم های آتش نشانی به محل اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه فرد ضایعات جمع کن هنگام جابجایی ضایعات به شیء ناشناخته برخورد کرده که هنگام بررسی و دستکاری، این شیء دچار انفجار شده و موجب انتشار گازی ناشناخته می شود.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی مشهد گفت: تیم شیمیایی آتش نشانی مشهد به سرعت به محل اعزام شدند و فرد ضایعات جمع کن که دچار سوختگی جزئی شده بود به همراه ۱۹ نفر از افرادی که در اطراف این محل در معرض این گاز قرار گرفته بودند به بیمارستان منتقل شدند.

رضایی تصریح کرد: دو آتش نشان نیز که در معرض گاز متصاعد شده قرار گرفته بودند به بیمارستان منتقل شدند و شیء برای شناسایی به آزمایشگاه منتقل شد و محیط پس از ایمن سازی به عوامل انتظامی تحویل داده شد.

هم‌چنین روابط عمومی سازمان اورژانس کشور خبر داد که حوالی ظهر همان روز یک مصدوم توسط اورژانس هوایی قزوین به بیمارستان امام خمینی تهران انتقال داده شده است.

این کارگر ۲۰ ساله‌ در یک حادثه در کارگاه کوره‌پزی در قزوین دچار قطع دست از ناحیه بازو توسط دستگاه برش شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *