حمایت کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری از خواسته‌های معترضین در عراق

کمپ‌نیوز – کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری حمایت خود را از خواسته‌های معترضین در عراق اعلام کرد.

بنا به اطلاعیه‌ی این نهاد کارگری، اعتراضات به بیکاری، خدمات عمومی ضعیف و فساد گسترده‌ی دولتی حدود ۲ هفته پیش در بصره آغاز شده و سپس به استان‌های دیگر نیز کشیده شد.

کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری تاکید کرده که اتحادیه‌های کارگری در عراق نقشی کلیدی در سازماندهی علیه فساد و گردان‌های فرقه‌گرا بازی می‌کنند.

این اطلاعیه تصریح کرده است که در حالی که تظاهرات مسالمت‌آمیز با خواست آب، برق و دیگر خدمات ضروری در عراق در جریان بوده، نیروهای امنیتی این تظاهرات را وحشیانه و با استفاده از همه‌ی ابزار ممکن اعم از گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش سرکوب کرده‌اند که به کشته شدن ۱۳ نفر و بازداشت ۸۱ تن انجامیده است.

کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری ضمن اعلام همبستگی خود با خواسته‌های مشروع معترضین، از دولت عراق خواسته است تا به خشونت نیروهای امنیتی علیه تظاهرات مسالمت‌آمیز نقطه‌ی پایانی گذاشت و معترضین را آزاد کند.

شارون بارو، دبیر کل کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری در این زمینه گفت: «ما با اتحادیه‌های کارگری در عراق که نقشی کلیدی در مبارزه علیه بیکاری، فساد و رد اختلافات فرقه‌ای بازی می‌کنند در همبستگی کامل هستیم. جنبش کارگری جهانی باید در کنار این فراخوان به عدالت اجتماعی قرار بگیرد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *